Gyors, valós idejű tájékoztatás a helyi kezelők, valamint az üzemeltetők számára, illetve kommunikáció velük – például intelligens terminálon keresztül.

Lehetőség van egy épület hőtechnikai állapotának előre programozására, például rendezvények esetében.

Extrém hőmérsékleti viszonyok között a csatolt energiarendszer lehetővé teszi a rendelkezésre álló energiák átcsoportosítását, például extrém hidegben megvalósítható a fűtés fokozása a légcsere lehetőség szerinti csökkentése mellett.

Az információk gyors és távolból való elérésének biztosítása – például rendszerfelügyelet céljából, vagy a működés gazdaságosságának követéséhez és kiértékeléséhez.

Az energetikai finanszírozás egyik alapkérdése, hogy minden pillanatban a finanszírozó rendelkezésére álljon a fogyasztásról és a megtakarításról megbízható adat.

Az információ távelérése az energetikai szolgáltató és karbantartó részére lehetővé teszi a távműködtetett beavatkozást, például az optimalizálás érdekében, és/vagy meghibásodás esetén a havária üzemállapot beállításához.

Az információ rendelkezésre bocsátható például az erőforrás-menedzsment cég vagy a biztonságtechnikai vállalat számára.

Adatbázis-kapcsolat létesítése – például BIG DATA vagy ERP program (például: SAP) irányokban.

A BIG DATA létrehozása, illetve ehhez adatkapcsolódás működtetése abban az esetben értékes, ha további optimalizálást szeretnénk végrehajtani okos algoritmusok alkalmazásával.

Az ERP programhoz való kapcsolódás révén azonnal átadhatók a pénzügyi adatok a rendszerprogramnak, tehát az energiagazdálkodás online módon integrálható például a cégszerű gazdálkodásba.

Hatékony információs biztonság létrehozása.

2 HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét